EN İYİ 100 | İLLERE GÖRE EN İYİ 100 | UKD İL LİSTELERİ   TSF WEB SAYFASI   
ANA SAYFA
UKD SORGULAMA
TURNUVA DURUMU
Hesaplanmayı Bekleyenler
Turnuva Askı Listeleri
Hızlı Satranç Askı Listeleri
Yıldırım Satranç Askı Listeleri
Akademi Puanları Askı Listesi
Sisteme Dahil Edilenler

İTİRAZ BİLDİRİM
İTİRAZ TAKİP

UKD BİLGİ SİSTEMİ - Turnuva Gönderim Prosedürü

UKD hesaplamaları için turnuva paketi ilgili turnuvanın başhakemi ya da İl - İlçe temsilcisi tarafından sıkıştırılmış dosya şeklinde ukd@tsf.org.tr adresine gönderilecektir. Bir süre sonra hesaplamalara alınan, hesaplanmak üzere bekleyen turnuva verileri duyurulacak olup, gönderilmeyen, gönderildiği halde listede görünmeyen dosyaların tekrar gönderilmesi gerekecektir.

UKD puanı sahibi olacak sporcularda Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisansı şartı aranır. Turnuva dosyalarında yer alan tüm sporcuların lisanslı ve sezon vizelerinin yapılmış olması, gönderilecek Turnuva dosyalarının UKD hesaplama prosedürüne uygun olması, sporcuların lisans numaralarının ve sporcu bilgilerinin girilmiş olması gerekir. Bir sporcunun dahi Lisans Numarasının (TC. Kimlik No) eksik olması durumunda prosedür gereği ve sistemin alt yapısı nedeniyle yarışma hesaplanmaya alınmaz.

TURNUVA PAKETİ NEDİR?

Turnuva Paketi, gerçekleştirilen organizasyon sonrası, hesaplamalar için gönderilecek olan dokümanların tümüdür.

1. Gözlemci Raporu
2. Başhakem Raporu,
3. Turnuva Yönergesi,
4. Swiss Manager eşlendirme yazılımı için ".TUNx", "TUMx", "TURx", dosyasının sıkıştırılmış (zip,rar) hali, dosyanın içeriğini oluşturur.


Turnuva Paketi sıkıştırılarak gönderilecektir.
(Ör: 2014_ankara_birinciligi, 2014_antalya_meb_kucukler)

ukd@tsf.org.tr adresine ukd hesaplamaları için gönderilecek turnuva paketinde yukarıdaki dökümanlardan 3 ve 4; mhk@tsf.org.tr adresine gönderilecek turnuva paketinde ise yukarıda belirtilen tüm dökümanların bulunması gerekmektedir.

Sporcuların Lisans numarası (TC. Kimlik No);
Swiss Manager eşlendirme yazılımında sporcuların "Id.No" kısmına girilecektir. Tüm sporcuların Doğum Tarihlerinin Gün/Ay/Yıl olarak girilmesi gerekmektedir.

Önemli Not: Sporcu ad ve soyadlarının tam ve net olarak büyük harflerle yazılması, sporcuların UKD bilgilerinin güncel "NAT" UKD dosyasından veya UKD bilgi sisteminden doğru ve eksiksiz olarak alınması gerekmektedir.TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU 2014